Ewa Dobrzeniecka

Społecznik, współtworzy inicjatywę Zielony Olsztyn, która działa na rzecz ochrony i rozwoju zieleni w mieście. Działa na rzecz lokalnej społeczności, między innymi jako radna Rady Osiedla Grunwaldzkie. W ciągu 2 lat pozyskała ok. 500 tysięcy zł na rzecz swojego osiedla i mieszkańców.

Pracuje w biznesie, jest doktorem ekonomii. Ma doświadczenie w zarządzaniu projektami, tworzeniu budżetów i koordynowaniu prac interdyscyplinarnych zespołów.

Jako radna planuje sprawić, aby Olsztyn był zadbanym, zielonym miastem przyjemnym do życia. Chce wspierać instytucje miejskie, aby były pomocne i otwarte na mieszkańca oraz zmodernizować i usprawnić transport publiczny, aby stał się dobrą alternatywą dla ruchu samochodowego. Uważa, że kluczowe jest wykorzystanie walorów przyrodniczych i architektonicznych Olsztyna oraz mądry, zrównoważony rozwój miasta na rzecz lepszego życia mieszkańców i odwiedzających. Marzy o Olsztynie jako mieście równowagi między pracą i czasem wolnym, a jednocześnie bogatym w wydarzenia kulturalne, ciekawe atrakcje, z dobrą kuchnią i muzyką.


Close Terminal E-Mail Download Facebook GitHub Alternate GitHub Instagram Menu Check Circle Space Shuttle angle-right Warning