Magdalena Białecka

Kompozytorka, wiceprzewodnicząca zespołu ds. społeczeństwa obywatelskiego i kultury w Radzie Dialogu z Młodym Pokoleniem, prezeska i założycielka Związku Idealistów Muzyki Nowej z siedzibą w Olsztynie oraz doktorantka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Mieszka i ma swój salon muzyczny na osiedlu Grunwaldzkim.

Ukończyła kompozycję na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz grę na organach i na studia podyplomowe Menedżer Muzyki Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wielokrotna stypendystka oraz uczestniczka kursów mistrzowskich i rezydencji kompozytorskiej.

Z Olsztynem łączy ją tradycja rodzinna: mieszkali tu jej babcia i dziadek. Choć przeprowadziła się do Olsztyna dopiero po ukończeniu studiów, jest zdecydowana zostać tu już na zawsze i zdeterminowana, aby młodym i ambitnym ludziom stworzyć możliwości do pracy i rozwoju, a seniorom zapewnić przestrzeń do aktywności społecznej, kulturalnej i sportowej. Bliskie są jej także sprawy mikroprzedsiębiorców oraz osób z niepełnosprawnościami.


Close Terminal E-Mail Download Facebook GitHub Alternate GitHub Instagram Menu Check Circle Space Shuttle angle-right Warning